...

Лікування вугрової хвороби Акне для чоловіків

Лікування вугрової хвороби Акне для чоловіків у Києві – лікування хронічного захворювання сальних проток на тлі жирної себореї у підлітковому віці.

Лікування вугрової хвороби Акне для чоловіків

Багато чоловіків упевнені, що послуги косметолога потрібні лише жінкам. Ця думка, яка є помилковою, міцно закріпилася у суспільстві. Але ті чоловіки, які стежать за собою і бажають завжди мати доглянутий вигляд, ігнорують стереотипи, що склалися, і без сором’язливості відвідують косметологічні салони.

Дорогі чоловіки, догляд за собою – привілей не лише ваших коханих жінок. Подумайте про себе!

Записатися на процедуру або отримати безкоштовну консультацію

зателефонуйте за номером або напишіть у месенджер

+38 093 900-76-31

Лікування вугрової хвороби Акне для чоловіків №1 у Києві

Внутрішні причини появи прищів-акне

Генетична схильність; Гормональні зміни; Ендокринні порушення; Гіперкератоз клітин (активне зростання з порушенням відлущування відмерлих клітин); Патологічні процеси у шлунково-кишковому тракті; Тривалий стрес, під час загострень якого зростає вироблення шкірного сала; Захворювання імунної системи.

Зовнішні причини появи прищів-акне

Декоративна косметика із вмістом жирів; Ультрафіолетове випромінювання; Підвищена вологість та жаркий клімат; Робота із токсичними речовинами; Видавлювання прищів; Лікарські препарати із андрогенним ефектом; Зловживання антисептичними засобами.

Вугрова хвороба - акне - прищі

Вугрова хвороба (акне, прищі) - це зміни шкіри, пов'язані із запаленням та порушенням роботи сальних залоз. Вугри частіше виникають на обличчі, а також у верхній частині спини, грудей, там, де найбільше сальних залоз (так званих себорейних зонах).

На поверхні шкіри знаходиться багато пір. Це гирла волосяних фолікулів – футлярів, якими оточене волосся шкіри. У фолікули відкриваються протоки сальних залоз, розташованих під шкірою. На рисунках нижче представлено будову типової сальної залози.

Будова волосяного фолікула: гирло волосяного фолікула (пора), що відкривається на поверхню шкіри, сальна залоза. Секрет сальної залози обволікає волосся та виходить на поверхню шкіри.

Причини акне - прищів - вугрів та вугрового висипу

Акне – це складне захворювання волосяних фолікулів та сальних залоз. При закупорюванні фолікулів сально-волосяних проток «пробкою» із суміші шкірного сала та відмерлих лусочок шкіри розвиваються прості вугри (інша назва – комедони).

Якщо фолікули відкриті, пробки виглядають як чорні точки на обличчі і називаються відкритими комедонами.

Комедони бувають і закритими (не повідомляються з поверхнею шкіри). Такі комедони називаються білими вуграми або білими точками.

Вироблення шкірного сала під пробкою закритої сально-волосяної протоки триває і є ідеальним середовищем для розмноження бактерій (пропіонових бактерій акне), які зазвичай живуть собі мирно та спокійно у сальних залозах. Бурхливе зростання популяції бактерій призводить до розвитку запалення, яке може виявлятися на шкірі від невеликих прищиків до великих гнійних прищів.

Численні дослідження показують, що першопричиною появи акне є гіперфункція сальних залоз.

Причина появи прищів

Найпоширеніша причина появи прищів – природні вікові зміни гормонального балансу («гормональний сплеск»). Підліткові вугри викликаються стероїдними гормонами, основні з яких – андрогени, чоловічі статеві гормони, які виробляються не тільки у молодих людей, а й у дівчат. Рівень андрогенів під час статевої зрілості різко підвищується. Під їх дією під час складних хімічних реакцій у шкірі відбувається різке збільшення кількості себоцитів – секреторних клітин сальної залози. Фактично збільшується кількість «працівників» на фабриці з виробництва шкірного сала.

Провокуючи прищі у підлітків, гормони не тільки збільшують кількість шкірного сала, але й змінюють його склад, роблячи в'язким та щільним. Зазвичай шкірне рідке сало, і проблеми прищів не виникає навіть при проблемній жирній шкірі.

Так у протоках волосяних фолікулів формуються пробки. Такі причини утворення висипу вугрів. Спочатку формуються мікрокомедони, з них – відкриті та закриті комедони. Пробки комедонів перекривають вихід назовні сала та продуктів життєдіяльності сальних залоз.

Отримавши такий надлишок їжі, починають активно розмножуватися пропіонові акне бактерії (Propionibacterium acnes). Ці бактерії завжди живуть у гирлах волосяних фолікулів та сальних залоз. У нормі вони не проявляють себе і лише в поодиноких випадках здатні стати причиною виникнення прищів та запалення.

Продукти життєдіяльності цих бактерій мають сильну подразнювальну дію при контакті з оточуючими тканинами. Так розвивається запалення. Воляний фолікул, що постійно розширюється, може розірватися з формуванням гнійників.

Можна виділити чотири фактори, спільна дія яких і є причинами виникнення прищів:

Гіперандрогенемія стимулює роботу сальних залоз
Фолікулярний гіперкератоз. Зовнішній шар шкіри людини називається роговим. Постійне оновлення шкіри йде саме за рахунок злущування ороговілих, відмерлих пластин шкіри цього шару. Аналогічний процес іде й у волосяних фолікулах.

Фолікулярний гіперкератоз - це надмірний розвиток рогового шару фолікулів, що є причиною появи вугрів, тому що для утворення пробки-комедону необхідно не тільки шкірне сало, але і злущені лусочки шкіри.

Надмірне виділення жиру сальними залозами та фолікулярний гіперкератоз призводять до того, що шкірне сало накопичується в сальній залозі, призводячи до збільшення її обсягу, внаслідок чого в залозі починається асептичне (без участі бактерій) запалення.

Розмноження Propionibacterium acnes, акне пропіонових бактерій. Варто зазначити, що бактерії акне живуть у гирлі сальних залоз і абсолютно здорових людей, поряд з такими представниками шкірної мікрофлори, як Propionibacterium granulosum, бактеріями стафілокока Staphylococcus epidermidis, грибами Malassezia та крихітними кліщами Demodex (демодекс).

Вся ця "живність" надзвичайно рідко стає причиною виникнення прищів у здорових людей. Але при закупорюванні сальної залози роговою пробкою та гіперпродукції шкірного сала створюються сприятливі умови для розмноження всієї цієї “звичайної” мікрофлори та виникає гнійний прищ

Внутрішні причини вугрового висипу

ТЕСТОСТЕРОН
Прищі передається у спадок. Ми генетично успадковуємо гормональний фон та особливості реакції шкіри. Тому головною причиною виникнення прищів у 18 років ще називають спадковий фактор.

Імовірність підліткових прищиків вища у дітей батьків, які страждали або страждають на акне. І слід очікувати розвитку серйозної форми підліткових прищів, якщо від цієї проблеми страждали обоє батьків.

Звичайно, свій внесок у відповідь на питання, чому з'являються прищі, роблять інші причини появи вугрів.

СПЕКА І ВОЛОГИЙ КЛІМАТ – ЗОВНІШНІ ПРИЧИНИ ВУГРІВ
Якщо в молодості Ви страждали від підліткових прищів, необхідно знати, що вологі тропіки в спекотний період також можуть стати причиною виникнення прищів і загострити акне, що давно пройшло, у дуже важкій формі.

КОМЕДОГЕННІ КОСМЕТИЧНІ ЗАСОБИ ЯК ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ВУГРІВ
Вугри та косметика, найчастіше, також виявляються пов'язані. Зверніть увагу на свої креми, лосьйони, пудру, рум'яна, сонцезахисні креми для засмаги… Можливо, поява вугрів та косметика взаємопов'язані. Як правило, зв'язок косметики та вугрів погано усвідомлюється, тим більше, що спочатку кількість комедонів та прищів на шкірі незначна.

Провокуюча акне косметика містить ланолін та його похідні, сквален, сірку, D і С червоні пігменти (використовується для надання червоного відтінку та надзвичайно комедогенні). Містяться в косметиці, що загострює акне, мінеральні та овочеві масла. Як правило, при акне косметика використовується для маскування прищиків і висипу вугрів, обтяжуючи перебіг акне. Утворюється порочне коло.

ГІПЕРКЕРАТОЗ ЯК ПРИЧИНА ПОЯВИ ВУГРІВ
Гіперкератоз – це збільшення верхнього, рогового шару шкіри. Нестача вітаміну А, професійна інтоксикація, тривалий тиск або тертя шкіри, вплив на шкіру нафтопродуктів (наприклад, мастила) – основні причини гіперкератозу. Гіперкератоз сальних залоз розвивається під впливом гормонів. Він і є причиною появи вугрів, і опосередковано – причиною прищів.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ З ТОКСИЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ ЯК ЗОВНІШНЯ ПРИЧИНА ПРИН
Багато професій досі вимагають контакту з різними хімічними речовинами, такими як хлор та нафтопродукти, які є безпосередніми причинами виникнення прищів. Крім іншого, такі речовини як мастила та дьоготь призводять до розвитку гіперкератозу шкіри та сальних залоз – безпосередньої причини вугрової висипки та причини появи прищів.

МЕДИКАМЕНТОЗНІ ВІКНЕ
Іноді для лікування деяких захворювань пацієнтам призначають прийом глюкокортикостероїдних гормонів внутрішньо. На тлі такого лікування часто спостерігається поява вугрових висипів.

Після відміни оральних контрацептивів у багатьох жінок також спостерігається висип прищів середньої тяжкості. Але вони зазвичай не вимагають серйозного лікування та самостійно проходять через 2-3 місяці. Правильний догляд за шкірою та короткочасна зовнішня терапія часто буває достатньою, щоб вирішити цю проблему.

ВИДАВАННЯ ПРИН - ПРИЧИНА НОВИХ ПРИН
Багато нещасливих власників акне намагаються давити прищі - самостійно розкривати фурункули, щоб позбутися прищів і запалення. Тиснути вугри і видавлювати прищі не можна, тому що ця дія сама є причиною виникнення прищів: так інфекція потрапляє в глибокі шари епідермісу та дерми, посилюючи запалення, а інфекція в процесі видавлювання прищиків передається від запалених елементів акне до незапалені, у свою чергу, запалюючи їх.

До аналогічних наслідків призводить і часте торкання особи. Звичайно, можна видавити прищ, якщо мати на меті замість одного отримати відразу з десяток нових. Для порятунку від прищів звертайтеся до фахівців. Дерматологія та косметологія в даний час вже володіють досить ефективними та безпечними методиками лікування акне.

Прищі також з'являються на областях, які піддаються тертю (часто прищі виникають на шиї під комірцями сорочок у чоловіків), здавленню (наприклад, трубкою телефону) або іншим механічним впливам, а також на сідницях. Не можна також користуватися скрабом і чистити обличчя, якщо на шкірі є запалені елементи акне.

ЧЕРЕЗМІРНА ЧИСТОПЛОТНІСТЬ - ПРИЧИНА ПОЯВИ ПРИН
Не дивуйтеся, акне не пов'язане з поганою гігієною! Чорні точки - це шкірне сало, що окислилося, а не бруд.

Причини прищів лежать глибоко всередині, і Ви можете вмиватися хоч 20 разів на день, не спостерігаючи жодних позитивних змін. Навпаки, дуже часто миття саме може спричинити появу прищів, висушуючи шкіру, знижуючи її стійкість до інфекції і загострюючи цим акне. Люди, які страждають на це захворювання часто відчувають психологічні проблеми, проблеми соціальної адаптації.

Методи для лікування акне та постакне у чоловіків

Видалення акне на обличчі і тілі полягає в комплексній терапії, яка спрямована на усунення в першу чергу причин виникнення запальних вогнищ, нормалізацію вироблення шкірного сала і зниження ризику рецидивів захворювання.

У кожному випадку терапія підбирається індивідуально, виходячи не тільки з результатів обстеження та типу шкіри, а й способу життя, які провокують захворювання факторів. Додатково може знадобитися залучення інших профільних фахівців: гастроентеролога, ендокринолога тощо.

Медикаментозний - прийом вітамінів і мікроелементів, а також препаратів лікарської системної та зовнішньої терапії.

Апаратний – лазерна терапія, фотодинамічна терапія.

Естетичний – індивідуально підібрані пілінги, різні види чищення шкіри.

Ін'єкційний – плазмоліфтинг.

Стадії проявів вугрової хвороби

Легка форма. З'являються відкриті чорні та закриті білі комедони. Запальний процес відсутній.

Середня форма. Збільшення кількості відкритих комедонів із слабовираженим запальним процесом.

Тяжка форма. До комедонів приєднуються пустули (гнійнички) та запальні вузлики. Висипання покриває великі ділянки шкіри.

Дуже важка форма. Виражене запалення при великій кількості первинних та вторинних елементів (понад 50) висипки з наявністю болючих «шишок» під шкірою. У період загострень може підвищуватись температура тіла.

При лікуванні акне можна впливати на всі ланки патогенезу

На гіперпродукцію шкірного сала можна впливати препаратами, які пригнічують її. До таких препаратів належать ретиноїди. Вони є у зовнішній формі та для прийому всередину.

На фолікулярний гіперкератоз можна впливати різними відлущуючими засобами, такими як саліцилова кислота, а також ретиноїдами.

На надмірно активізуючуся мікрофлору шкіри, яка провокує запалення, можна впливати антисептиками, яких зараз досить багато в аптеках, антибактеріальними пропаратами. Антибіотики є як у зовнішніх формах, так прийому всередину, проте, в останньому випадку, потрібно тривалий прийом, до декількох місяців, і далеко не завжди призводить до стійкої ремісії.

Підбір терапії під час лікування вугрової хвороби відбувається індивідуально залежно від тяжкості захворювання.

При легкому ступені тяжкості акне достатньо адекватного підбору зовнішніх лікарських засобів та засобів догляду.

Естетична косметологія для чоловіків

Естетична чоловіча косметологія – доглядові програми для обличчя та тіла, хімічні пілінги, стимулююча карбокситерапія, видалення небажаного волосся на обличчі та тілі

RU