Мезотерапія шиї
Мезотерапія шиї у Києві – ін’єкційне введення під шкіру мезококтейлів, збагачених корисними вітамінами, поживними речовинами, антиоксидантами.
Процедура призначається пацієнтам, які з першими ознаками фізіологічного старіння шкірного покриву.
Головними перевагами мезотерапії є безпека, безболісність, доступність, швидкі результати, короткий період реабілітації. Методика дозволяє відстрочити радикальне хірургічне втручання, щадним шляхом зробити шкіру молодою, здоровою, сяючою, пружною. У процедури є свої показання та протипоказання, які з’ясовуються на консультації у косметолога. Якщо маніпуляції проведені з усіх правил, ризик розвитку побічних ефектів дорівнює нулю.
Мезотерапія шиї та зони декольте є однією з найпоширеніших процедур в естетичній медицині. Це пов’язано з особливостями будови шкіри на даній ділянці тіла – вона досить тонка, у верхній частині області створюються умови для накопичення жирових відкладень та подальшого гравітаційного птозу, на декольті обвисання грудей створює лінії натягу, вздовж яких утворюють радіальні зморшки.
З урахуванням більш-менш постійної відкритості цих ділянок (що передбачає вплив на них різних атмосферних умов та ультрафіолетового випромінювання) це призводить до швидшого старіння шкірних покривів, утворення на них складок та обвислих ділянок. За рахунок тієї самої відкритості шия і декольте часто на увазі і тому такі зміни в них негативно позначаються на образі всієї людини в цілому.
Мезотерапія або ін’єкційне введення лікарських засобів може значно покращити стан шкіри, зменшити помітність складок та зморшок, ліквідувати локальні скупчення жиру, пігментні плями на шкірі, підвищити пружність та еластичність шкірних покривів, що сприяє підтягуванню та частковому усунення гравітаційного птозу.
Область шиї та декольте згідно з правилами естетичної медицини входять до єдиної мезозони «овал обличчя, шия, декольте». Методи мезотерапії у цих двох ділянках можуть відрізнятися, проте існує сильний взаємозв’язок між шкірою шиї та зони декольте, причому обумовлена не лише близьким розташуванням. Ряд масажних ліній та областей натягу шкіри переходять з шиї на декольте і продовжуються далі на груди. Тому вплив на одну лише область може бути набагато менш ефективним, ніж на обидві одночасно. Враховуючи перебіг масажних ліній, деякі косметологи вважають за краще вводити лікарські препарати в шкіру відразу трьох ділянок – шиї, декольте та грудей.
Враховуючи специфіку будови шкіри та її сполучнотканинної основи в цих областях, склад лікарських мезококтейлів для цієї процедури може включати біологічно активні речовини (вітаміни, амінокислоти, деякі гормони), гіалуронову кислоту, ліполітичні компоненти, лімфодренажні та покращуючі мікроциркуляцію. У деяких випадках мезотерапія цих ділянок допомагає значно зменшити помітність післяопераційних шрамів та рубців (після операцій на серці, щитовидній залозі, трахеотомії).
Ефективна мезотерапія шиї №1 у Києві
Техніка мезотерапії шиї
Техніка мезотерапії на шиї та ділянці декольте залежить від характеру корекції порушень шкіри. Наприклад, для ліквідації жирових відкладень використовують метод інфільтрації, зменшення дрібних зморшок і загального харчування шкіри – класичну технологію «укол за уколом», при рубцях і великих складках – ретроградно-лінійні методики. Свої корективи вносять і властивості лікарського препарату, що вводиться.
За будь-якої методики мезотерапії шиї та декольте процедура починається з підготовки шкіри. Спочатку поверхню шкірних покривів ретельно протирають ватним диском, змоченим антисептиком – 0,25 % розчином хлоргексидина чи 70 % етиловим спиртом. Потім наносять гель із вмістом анестезуючої речовини – лідокаїну або прокаїну. До анестетика можна додати адреналін – він звузить кровоносні судини, що збільшить час дії анестезії та зменшить ризик появи синців. Після нанесення гелю на шкіру накладають оклюзійну пов'язку на 20-30 хвилин.
Шприц для мезотерапії даних областей беруть об'ємом від 2 до 15 мл, голка краще G32 або G30 Довжина голки також багато в чому залежить від цілей процедури - для впливу на область декольте можна обійтися і короткими голками, а для шиї можуть знадобитися довжиною 13 мм. Більшість косметологів вважає за краще використовувати голки довжиною 6 або 13 мм як більш універсальні.
Після видалення залишків гелю для анестезії розпочинають власне процедуру. В область жирових скупчень препарат вводять глибоко, тримаючи шприц перпендикулярно до шкіри і беручи її при уколі в складку. Важливо потрапити саме до зони жирової тканини, що на шиї може створювати певну складність. Зазвичай обходяться декількома ін'єкціями область локального скупчення. Обсяг коктейлю, що вводиться, залежить від приблизної кількості жирової тканини в скупченні.
Для оздоровлення шкіри нерідко проводять мезотерапію та на задній поверхні шиї. Зазвичай використовують класичну техніку – перший ряд відповідає задній серединній лінії тіла від зони зростання волосся до сьомого шийного хребця. Потім роблять ще по два ряди в кожну сторону на відстані 1-1,5 см один від одного. Такий самий проміжок залишають і між окремими уколами. Глибина введення – 2-3 мм, кількість препарату, що вводиться за одну ін'єкцію – 0,05-0,1 мл.
Мезотерапію зони декольте проводять за методикою «укол за уколом» та мікропапульної технікою. Лінії, якими виробляють ін'єкції, відповідають дрібним зморшкам – вони віялом розходяться від проміжку між молочними залозами. Відстань між уколами становить приблизно 1-1,5 см, глибина запровадження -1-2 мм, обсяг кожної ін'єкції – не більше 0,01 мл.
У разі великих складок або рубців на шиї та в зоні декольте більш ефективною буде ретроградно-лінійна технологія. При цьому уколи виробляються по лінії дефекту шкіри, напрямок голки майже паралельний до шкіри, глибина введення препарату – 2-3 мм. Ін'єкції виробляються з проміжком 1 см – таким чином під зоною порушення створюється депо препарату, який надалі виправляє шкірний дефект.
Як відбувається процедура мезотерапії шиї?
Мезотерапія шиї та зони декольте виконується так само, як і «підживлення» обличчя. Спочатку лікар оцінює стан шкіри клієнта та вислуховує побажання, потім підбирає «уколи краси», аргументуючи своє рішення, та відповідає на ваші запитання.
Наступний етап – безпосереднє виконання процедури. Фахівець очищає та обробляє зону антисептичним засобом, після чого робить мікроін'єкції. Під час процедури ви відчуєте дискомфорт. Уникнути неприємних відчуттів від уколів не можна, проте сеанс триває недовго. А заради омолодження можна трохи потерпіти.
Після виконання «ін'єкцій краси» залишаться сліди у місцях проколу тканин. Невеликі почервоніння та набряки зникнуть протягом 12 годин. Тому, якщо немає можливості сховати шию та область декольте під одягом, ми рекомендуємо провести залишок дня вдома. А вранці ви, як ні в чому не бувало, зможете піти на роботу.
Яким буде ефект після мезотерапії шиї?
Відчутних змін одразу не чекайте. Оцінювати результат слід за 10-14 днів після проведення процедури. Шкіра підтягнеться, виглядатиме свіжою і відпочившою, якщо була пігментація, вона помітно зменшиться, а зморшки значно скоротяться.
Для підтримки ефекту слід пройти курс сеансів, який ми рекомендуємо в середньому через рік. Детальні інструкції щодо подальшого догляду за тілом вам надасть лікар.
Обмеження після мезотерапії шиї
Обмеження після мезотерапії шиї та зони декольте мало відрізняються від таких при дії на інші ділянки тіла. Протягом кількох діб після процедури не можна відвідувати баню та сауну, піддавати організм сильним фізичним навантаженням. Якщо мезотерапія проводиться курсом (що є найкращим варіантом), то подібні обмеження краще дотримуватися протягом усього періоду виправлення порушень шкіри.
Декольте та шия часто не прикриваються одягом, тому при виході з дому завжди потрібно дбати про захист цих областей від ультрафіолетового випромінювання, яке є частиною сонячного світла. Потрібно наносити на шкіру спеціальні захисні креми. Такі запобіжні заходи необхідно проводити не менше двох тижнів після закінчення курсу мезотерапії. Крім того, якщо пацієнт хоче упорядкувати шкіру перед літньою відпусткою, необхідно зіставити час проведення процедури та від'їзд таким чином, щоб між ними був тимчасовий проміжок якраз не менше двох тижнів.
За домовленістю з косметологом на шкірні покриви даних областей можна наносити засоби для догляду за надчутливою шкірою, живильні креми, протизапальні та ранозагоювальні засоби. Жодні засоби декоративної косметики неприпустимі, у тому числі і тональні креми для маскування синців, які можуть залишитися після ін'єкцій.
Побічні ефекти після мезотерапії шиї
З урахуванням відносної тонкощі шкіри та інших особливостях її будови на даних ділянках тіла, частота побічних ефектів при мезотерапії шиї та зони декольте дещо вище, ніж у аналогічних процедур в інших областях. Однак усі вони протікають досить легко і не потребують додаткових терапевтичних заходів.
Найпоширенішою проблемою після маніпуляції, особливо у зоні декольте, є поява підшкірних крововиливів чи синців. Тонкість шкіри тут супроводжується досить розвиненою судинною мережею, що підвищує ймовірність їхньої травми при уколах. Але ймовірність цього явища знижується при адекватному згортанні шкіри, тому перед процедурою необхідне ретельне обстеження системи гемостазу.
Еритема, або почервоніння шкірних покривів шиї та грудей, виникає приблизно у кожного третього пацієнта. Це викликано розширенням судин шкіри та самостійно зникає через кілька годин після сеансу мезотерапії. Однак важливо при цьому проконтролювати, чи не супроводжується почервоніння свербінням та набряком шкіри. Приєднання таких симптомів може свідчити про алергійну реакцію, що вимагає прийому антигістамінних засобів та повного скасування мезотерапії або заміни складу лікарського коктейлю.
Препарат або склад для мезотерапії шиї
Препарат або склад для мезотерапії шиї підбирається косметологом індивідуально, залежно від загального стану шкіри, віку, наявності показань та протипоказань. До складу всіх мезококтейлів входять такі компоненти:
Вітаміни. Для здоров'я шкіри та підвищення місцевих захисних функцій корисні вітаміни С, Е, Р, групи В.
Мінерали. Допомагають впоратися з проблемною дермою, нормалізувати роботу сальних залоз, позбавитися вугрової висипки, подразнень, запалень. До складу препаратів часто входять цинк, фосфор, сірка.
Рослинні та тваринні екстракти. Надають шкірі пружності, еластичності, стимулюють вироблення колагенових та еластинових волокон.
Синтезовані компоненти. Популярний синтезований компонент для мезотерапії – гіалуронова кислота, яка забезпечує надійне зволоження та омолодження шкіри.
органічні кислоти. Для мезотреапії застосовуються такі самі кислоти, що і для пілінгових процедур. Наприклад, гліколева та пивовиноградна кислоти.