...

Пілінги

Пілінги у Києві – це процедури видалення верхнього ороговілого шару шкіри.

Процедури впливають на шари епідермісу, забираючи верхній шар дерми. Це методика відлущування шкіри, що прискорює регенерацію шкіри. Пілінг усуває чорні крапки, покращує колір обличчя та оздоровлює шкіру. Насправді пілінг дозволяє без втручання пластичного хірурга поліпшити стан шкіри обличчя за рахунок використання різних методів відлущування. За рахунок цього обличчя стає свіжим та чистим, зникають пігментні плями та дрібні дефекти.

Часто пілінги включають до складу комплексних програм, що омолоджують, оскільки вони покращують проникнення в шкіру інших активних компонентів, у тому числі гіалуронової кислоти.

Пилинги

Завдання косметології – використовувати найбільш безпечний та фізіологічний шлях активації фізіологічних процесів шляхом покращення мікроциркуляції, лімфодренажу, детоксикації, нормальної регенерації. Тобто створити умови, в яких шкіра почувала себе добре і функціонувала нормально.

У світлі цих уявлень поверхневі пілінги, в яких агенти, що відлущують, у невисоких концентраціях використовуються в поєднанні зі стимулюючими речовинами, а також повноцінний догляд за шкірою в домашніх умовах якраз відносяться до досить ефективних і в той же час безпечних методів впливу на шкіру.

Записатися на процедуру або отримати безкоштовну консультацію

зателефонуйте за номером або напишіть у месенджер

+38 093 900-76-31

Пілінги - Естетична косметологія №1 у Києві

Наслідки при неправильному проведенні процедури пілінгу

Ці зміни досягаються після повного відновлення шкірних покривів. До цього моменту в людини можуть бути певні негативні наслідки, які незабаром проходять самостійно. До них належить:

  • Для поверхневого пілінгу – стійка еритема, дисхромія, приєднання інфекції, контактний та алергічний дерматит. Подібними реакціями супроводжується хімічний гликолевий пілінг обличчя.
  • Для середнього пілінгу - поява скоринки, що відлущується, опікового ексудату.
  • Для глибокого хімічного пілінгу особи – поява еритеми, пастозності, місцевої запальної реакції, набряклості.

Необхідно пам'ятати, що всі ці стани належать до категорії очікуваних та повністю контрольованих. Вони не становлять загрози життю, здоров'ю та зовнішньому вигляду, за дотримання всіх рекомендованих відновлювальних заходів проходять без відстрочених наслідків.

Результати пілінгу у чоловіків

Пілінг шкіри обличчя дозволяє досягти наступних позитивних змін: Колір і рельєф шкіри стає рівнішим; Дрібні зморшки зникають; Глибокі зморшки стають менш помітними; Досягається продовженого ефекту зволоження шкіри; Зростає тонус зовнішніх покривів тіла; Усуваються чи стають майже непомітними зони гіперпігментації; Посилюються місцеві імунні реакції.

Види та особливості хімічних пілінгів

Процедура хімічного пілінгу обличчя відрізняється за рівнем на шкіру. Чим воно глибше, тим помітніших змін вдається досягти. Існують такі рівні ексфоліації:

Поверхневе очищення шкіри.

Препарат впливає лише поверхневі шари епідермісу, у яких немає живих клітин. Подібні процедури поширені, тому що дають можливість освіжити шкіру без болю та тривалого відновлення. За наявності певного досвіду допускається проведення хімічного пілінгу гліколю обличчя будинку.

Поверхнева дія кислот сприяє усуненню гіперкератозу, очищенню сальних залоз, зменшенню акне. З його допомогою досягається вирівнювання кольору та текстури шкіри. Цей різновид процедури підходить підліткам, які страждають на висип угрів і підвищеною жирністю шкірних покривів. Може використовуватися людьми віком 25–30 років для боротьби з початковими віковими змінами.

Середній хімічний пілінг обличчя.

Пілінговий засіб проникає в базальний, шипуватий і зернистий шари епідермісу, де є життєздатні клітини. Торкається і сосочковий шар дерми. Маніпуляція може супроводжуватися помірними неприємними відчуттями, проте вираженої хворобливості немає.

Ексфоліація середнього рівня популярна серед людей, котрі перейшли 30-річний рубіж. Вона дозволяє підтягнути та вирівняти шкіру, покращити мікроциркуляцію, відновити рівень продукування колагену та еластину. Оскільки кислотний хімічний пілінг обличчя такого рівня торкається досить глибоких структур, проводити процедуру вдома не рекомендується. При порушенні техніки очищення формуються постпілінгові рубці та зони гіперпігментації.

Глибокий хімічний пилинг.

Досить серйозна маніпуляція, що знаходиться на стику косметології та естетичної медицини. Під впливом кислотного складу відбувається руйнація шкіри до середини сітчастого шару. Процедура реалізується лише за умов клініки з наступним стаціонарним спостереженням протягом 2–3 діб. Потрібне якісне знеболювання.

Глибокі пілінги дозволяють оновити колагеново-еластиновий каркас, стимулювати вироблення природних регенеративних факторів. За допомогою такого впливу вдається усунути неглибокі шрами та рубці, постакне. Ексфоліація показана особам віком від 45 до 60 років або людям, які мають значні косметичні дефекти шкіри. У домашніх умовах такої глибокої очистки не проводять.

Пілінг особи проводяться строго за показаннями. До них належать такі стани: Сухість шкіри; Підвищена секреція сальних залоз; Гіперпігментація; Рубцеві зміни постакне; Застійні запальні плями; Необхідність поновлення клітинного складу; Зморшки; Профілактика вікових змін; Підготовка до освітлення шкіри та інших косметичних процедур.

Кислотний хімічний пілінг особи не використовується за наявності ознак активної герпетичної інфекції, алергодерматозів в анамнезі, прийом пероральних ретиноїдів. Їх використання слід припинити за 7–10 днів до передбачуваної дати процедури. «Роаккутан» та «Тігазон» необхідно скасувати не пізніше ніж за 6 місяців до кислотного чищення шкіри. Процедура не рекомендована людям із непереносимістю фотозахисних засобів. Крім того, вона протипоказана пацієнтам з інфекційними або соматичними захворюваннями у гострій формі, при онкологічних процесах, цукровому діабеті, вагітності та лактації, наявності в зоні втручання келоїдів та бородавок.

Техніка проведення процедури пілінгу

Хороший хімічний пілінг для обличчя в умовах косметичної клініки проводиться у чотири етапи:

Очищення та знезараження шкіри. Шкіру обробляють спеціальним молочком або гелем, що містить слабкий розчин гліколевої кислоти з поверхнево активними компонентами. Це дозволяє надійно знежирити ділянки, що підлягають обробці, і усунути забруднення. Використання мила не допускається, оскільки це призводить до сильного вилужування шкіри та знижує ефективність пілінгу.

Нанесення активного засобу на шкіру. Використовуючи віялову кисть, спеціаліст-косметолог рівномірно обробляє шкіру обличчя у певній послідовності: лоб, віскі, підборіддя, шия, центр. На рухому частину повік препарат для хімічного пілінгу обличчя не наноситься. Під час процедури косметолог постійно контролює стан пацієнта та веде точний хронометраж. Нормальним вважається почуття легкого печіння, яке має ставати нестерпним. Після появи на шкірі дифузної еритеми переходять до наступного етапу процедури.

Деактивація пілінгового засобу. Деактивацію пилингового засобу проводять за допомогою спеціального нейтралізатора. Він повністю припиняє роботу препарату. Залишки основної речовини та нейтралізатора потрібно змити прохолодною водою. Хімічний гліколевий пілінг обличчя не потребує застосування деактиваторів. Засіб видаляється з поверхні шкіри простим умиванням.

Постпілінговий догляд. Після деактивації кислоти косметолог обробляє особу пацієнта спеціальним постпілінговим кремом. Це необхідно, тому що в ході процедури епідерміс сильно зневоднюється і потребує компенсації втрат рідини.

Надалі необхідно використовувати сонцезахисні креми, що зволожують склади, двічі на день вмиватися теплим відваром ромашки без миючих засобів. При відчутті сухості та стягнутості шкіри рекомендується зрошувати обличчя термальним спреєм. Після середніх хімічних пілінгів обличчя утворюються кірки, які тріскаються. Зривати їх насильно заборонено. На пошкоджені ділянки наносять мазь гідрокортизону. Лушпиння і відділення кірок припиняється до 5-7-го дня після процедури.

Чому пілінги такі популярні в наш час?

Процедура пілінгу популярна завдяки доступності як для косметолога, так і для пацієнта. Під доступністю мається на увазі оптимальне поєднання ефективності, вартості та зручності проведення. Навіть одна процедура пілінгу здебільшого дає швидкий і явний результат, хоч і короткочасний.

Для підтримки стабільного ефекту потрібне періодичне повторення процедур. І нарешті, ще один дуже суттєвий момент — відносна безпека впливу, особливо якщо говорити про пілінги, які працюють на рівні верхніх шарів епідермісу. Це теж величезна перевага по поводженню з багатьма іншими процедурами.

Який результат можна розраховувати після проведення пілінгів?

Результатом поверхневих пілінгів є зменшення виразності зморшок та деяке вирівнювання мікрорельєфу. Якщо говорити про поверхневі зморшки, що сформувалися на рівні рогового шару, то для їх усунення пілінги можна навіть не використовувати. Часто достатньо застосування лосьйонів, що очищають, що містять фруктові кислоти.

Що стосується глибоких зморшок, то пілінг сам по собі лише зменшить їхню виразність, але не прибере повністю. У цьому випадку необхідно підключити інші методи корекції, а пілінг використовувати як додаткове та підтримуюче лікування.

Поверхневий пілінг сприяє очищенню та зменшенню розміру пір, вирівнює та «освіжає» колір шкіри, при цьому покращується її світловідбивна здатність, і багато дефектів стають малопомітними. Ось це, напевно, і є ті «зовнішні» ефекти пілінгу, які ми можемо спостерігати вже після першої процедури.

Цілком можливо, що за рахунок покращення мікроциркуляції та запуску репаративних процесів забезпечується профілактика подальшого старіння шкіри.

Які пілінги краще при проведенні омолоджувальних процедур?

Найбільш доцільним є застосування препаратів, які мінімально травмують шкіру, працюють у межах епідермісу і не ушкоджують базальну мембрану. До речі, велика перевага таких препаратів – можливість багаторазового проведення процедур упродовж життя.

Поверхневі види пілінгів у більшості випадків навіть не ушкоджують живі клітини епідермісу, але дратують їх, змушуючи обмінюватися сигнальними молекулами як одна з одною, так і з клітинами дерми.

Якщо говорити про склад, то оптимальним вибором є комбіновані препарати, які одночасно містять відлущувальні та стимулюючі компоненти.

Витончена або усуваючи за допомогою такого пілінгу роговий шар, ми тимчасово і обернемо послаблюємо бар'єрні властивості епідермісу та посилюємо пенетрацію активних інгредієнтів, одночасно стимулюємо оновлення дерми та мікроциркуляцію, покращуємо обмінні процеси, таким чином при мінімальному пошкодженні отримуючи більш продуктивне оновлення тканин.

Питання вибору препаратів чи методики для проведення anti-aging пілінгу?

Комбіновані склади на основі фруктових кислот, ретинолу та його похідних найбільш фізіологічні та забезпечують не тільки відлущувальну, але й комплексну нормалізуючу дію на шкіру.

Чи може нашкодити шкірі поверхневий пілінг?

На щастя, непоправних наслідків поверхневий пілінг не призводить. Однак нерідко і від проведення поверхневих процедур краще утриматись. Необхідно розуміти, що коли шкіра знаходиться в нормальному стані, в тонусі, рівна за кольором і без будь-яких косметичних проблем, такій шкірі взагалі не потрібен пілінг, їй потрібен хороший догляд, масаж і гімнастика.

Проведення поверхневого пілінгу необхідно лише тоді, коли видно, що звичайний догляд не дає гладкості та тонусу шкіри, як раніше. У цей момент і потрібно проводити процедури зі стимулюючими пілінгами (ми називаємо такі препарати пілінг-сироватка), даючи заряд енергії шкірі, активізуючи репаративні процеси.

Коли пілінги проводяться строго за показаннями, супроводжуються грамотною підготовкою та післяпілінговим доглядом, шкіра відновлюється швидко і повністю і при цьому стає більш стійкою до зовнішніх впливів. А якщо проводити навіть поверхневий пілінг дуже часто, то шкіра стане більш чутливою, а позитивний ефект при цьому не зросте.

Тому пілінгів не потрібно боятися, це справді потрібна і корисна процедура, здатна зробити багато. Але не можна підходити до пілінгу з комерційної точки зору, нав'язуючи пацієнту зайві процедури, не можна працювати стандартно, роблячи всім те саме в будь-який час і при будь-якому стані шкіри.

Досвід та знання спеціаліста за наявності сучасних професійних препаратів дозволяють знайти індивідуальний підхід до кожного пацієнта та зробити процедуру пілінгу максимально ефективною та безпечною.

Чи можна за допомогою курсу пілінгів досягти тривалого ефекту омолоджування?

Адекватною буде розмова про регулярний догляд за шкірою та періодичне проведення процедур.
Що стосується тривалості ефекту, то в молодому та середньому віці можна значно активізувати власні фізіологічні резерви шкіри лише за одну процедуру.

За умови достатнього догляду в домашніх умовах зовнішній ефект зберігатиметься протягом кількох місяців. Але якщо говорити про пацієнта, який вперше прийшов до косметолога з вираженими ознаками фото- та хроностаріння, то у цьому випадку пілінги можна проводити частіше, іноді навіть раз на тиждень.

Після досягнення хорошого результату рекомендується підтримуючий догляд, в рамках якого поверхневі пілінги проводяться один раз на 4-6 тижнів. за умови повноцінного домашнього догляду.

Чи може пілінг бути додатковим фактором передчасного старіння?

Щодо серединних і, тим більше, глибоких пілінгів — звичайно, вони не сприяють здоров'ю шкіри. Їх повторне застосування часто веде до підвищення її чутливості та прогресування таких ознак старіння, як порушення пігментації та розширення поверхневих судин. При неодноразовому проведенні глибоких пілінгів старіння шкіри відбувається вже іншим шляхом.

У більшості випадків шкіра виглядає "дивно", неприродно, і будь-який лікар це визначає неозброєним поглядом. Зокрема, навіть на фотографіях таких пацієнтів можна побачити зміну структури зморшок, які набувають вигляду виражених складок. Якщо простежити за мімікою пацієнтів, то видно, як неприродно складається при цьому шкіра, що нагадує цупкий папір.

На мою думку, навіть дуже гладку шкіру таких пацієнтів важко назвати молодою, і єдиний вихід у цій ситуації — використання декоративної косметики. Такий шлях прийнятний для дуже обмеженої кількості пацієнтів, які задля досягнення гладкості шкіри готові до зміни її структури та текстури, що маскується лише за допомогою макіяжу.

Тому в більшості випадків для «омолодження» шкіри доцільно використовувати щадні методи — легкі поверхневі пілінги, які супроводжуються грамотним домашнім доглядом, що включає не тільки стимуляцію репарації, а й заходи щодо відновлення захисного бар'єру та підтримання водного балансу рогового шару.

Які можуть бути комбінації пілінгів із ін'єкційними методами?

Так, такі поєднання справді цікаві. Наприклад, бачимо, що з допомогою пілінгів можна продовжити ефект від ін'єкцій ботулінічного токсину і збільшити інтервал з-поміж них, і навіть скоригувати деякі ускладнення. Можливо, пілінг так само, як і ботулотоксин, забезпечує зниження амплітуди мімічних рухів, але інакше — непрямим механізмом, без прямого розслаблюючого впливу на м'язи.

Говорячи про вікові проблеми, перше, що необхідно розуміти — підтримка стабільного стану шкіри тривалий час цілком досяжна. Є деяка, багато в чому умовна, стадійність старіння. У середньому до 30 років зберігається досить гладка шкіра, зморшки мають динамічний характер. Після 30 з'являються статичні зморшки, але вони є поверхневими і цей стан можна зафіксувати, не допускаючи подальшої трансформації зморшок.

Наступний період настає приблизно через 20 років і збігається з менопаузою, коли до старіння шкіри вже підключаються гормональні механізми. Саме тоді з'являється птоз, поглиблюються зморшки, з'являються ознаки атрофії шкіри. Але знову ж таки, цей стан можна зафіксувати на досить тривалий час.

І мені здається, що роль косметолога полягає, насамперед, у тому, щоб розсіяти паніку з приводу старіння, пояснити, що чекає на пацієнта через якийсь час, навчити його ставитися до природних змін спокійно та допомогти максимально стабілізувати стан шкіри.

Чому не можна робити глибокий пілінг у домашніх умовах

Глибокий пілінг - дуже серйозна процедура, в ході якої зачіпаються всі шари шкіри. Для досягнення бажаного ефекту та запобігання опіку надмірної глибини слід чітко дотримуватись технології маніпуляції та знати ознаки, які потребують її негайного припинення. Крім того, очищення такого рівня має проводитися з адекватним знеболюванням, забезпечити яке вдома неможливо. Спроби самостійного глибокого хімічного пілінгу особи нерідко закінчуються такими ускладненнями, як:

  • активація герпетичної інфекції;
  • інфікування шкіри;
  • алергічні реакції;
  • виражене запалення;
  • персистуюча еритема;
  • стійка післязапальна гіперпігментація;
  • загострення акне, себореї;
  • підвищена чутливість шкіри;
  • мармуровість шкіри;
  • виникнення демаркаційної лінії;
  • розширення пір;
  • поява гіпертрофічних рубців, келоїдів.

Програми догляду за шкірою допомагають інтенсивно омолоджують шкіру, збагачують її необхідними вітамінами і мінералами. Крім того, вони включають такі процедури, як: очищення, тонізація, фонофорез, масаж, пілінг, різні маски і багато іншого.

Використання косметичних засобів для домашнього догляду не може замінити професійні процедури, які виконує спеціаліст косметологічної клініки. Однак, вони доповнюють їх і посилюють ефект, крім того, забезпечують якісну щоденну турботу в проміжках між відвідуваннями дерматокосметолога.

RU