Фотохромотерапія
Фотохромотерапія у Києві – LED-терапія – нова косметологічна методика у застосуванні вузькосмугового світлодіодного випромінювання різних кольорів.
Всім відомо, що нестача сонячного світла у певні пори року або в деяких широтах негативно впливає на фізіологічний та психічний стан людей.
Фотохромотерапія дозволяє використовувати цілющі властивості видимого світла для людини. На сьогоднішній день широко застосовується світлодіодне випромінювання трьох кольорів – червоного, синього та зеленого. Їх терапевтичний ефект досліджувався найповніше.
Оскільки природне видиме світло суттєво впливає на біологічний ритм та якість життя, фотохромотерапія допомагає регулювати багато процесів у системах організму.
Фотохромотерапія - Апаратна косметологія №1 у Києві
LED-терапія у сучасній косметології
Квіткотерапія (LED-терапія, хромотерапія) – один із найстаріших методів лікування та корекції стану людини. Історики медицини стверджують, що його основні засади були сформульовані ще у Стародавньому Єгипті.
Для проведення кольоротерапії єгиптяни використовували яскраво забарвлене дорогоцінне каміння, яке занурювали в судини з напоями того ж кольору і давали отримане питво з лікувальною метою хворим.
Принцип LED-терапії у косметології
Шкіра - найбільше рецепторне поле людини. Завдяки наявності великої кількості нервових закінчень, вона чуйно реагує на подразники зовнішнього середовища – тепло, холод, тиск, у тому числі світло різного спектру.
Поглинаючи світлову енергію певного кольору, шкіра формує біологічну відповідь, яка проявляється у підвищенні температури, покращенні кровообігу, прискоренні обмінних процесів та інших ефектах. Знаючи взаємозв'язок між певним кольором та реакцією шкіри, косметологи успішно вирішують широкий спектр естетичних та вікових проблем своїх клієнтів.
Протипоказання LED-терапії
- вагітність
- світлочутливість
- рак шкіри
- епілепсія
- кардіостимулятори
- аутоімунні захворювання шкіри
- терапія фотосенсебілізуючими
- препаратами
Кольори Фотохромотерапії
Червоний - проникає в тканини на глибину до 25 мм, поглинається епідермісом і дермою, досягає підшкірно-жирової клітковини. Локально змінює температуру тканин, розширює судини і посилює кровотік. Шкіра трохи червоніє, підвищується загальний м'язовий тонус. Використовується для:
- корекції фігури – завдяки посиленню метаболізму;
- ліфтингу – в результаті активізації синтезу колагену та еластину;
- сприяє загоєнню шкірних дефектів;
- для активізації росту волосся
Помаранчевий – вплив аналогічно червоному, але з деякими нюансами. Стимулюючий ефект слабший, а зігріваючий - сильніше. В косметології застосовується для підвищення ефективності інгредієнтів косметологічних препаратів.
Жовтий – проникає на глибину до 5 мм. Підсилює тонус – підвищує тургор шкіри, зміцнює м'язи, покращує лімфоток, допомагає впоратися із синдромом хронічної втоми. Вплив жовтої фотохромотерапії настільки делікатний, що її можна застосовувати для ніжної чутливої шкіри зони декольте та грудей.
Зелений - активно поглинається шкірою, практично не зачіпає підшкірно-жирову клітковину. Проникає не глибше за 3-5 мм. Зелений колір стимулює клітинне дихання, допомагає зменшити набряклість, сприяє ліфтингу тканин, позбавляє темних кіл під очима.
Синій - заспокоює, нормалізує і знеболює. Зменшує період відновлення після агресивних процедур. Покращує лімфострум, позбавляє набряків.
Блакитний - так само заспокоює, знижує напругу м'язів, артеріальний тиск і температуру тіла. А так само позбавляє сверблячки, роздратування та інші неприємних реакцій шкіри. Крім того, він освіжає і допомагає приборкати апетит.
Фіолетовий - у ньому поєднуються дві протилежності - червоний і синій. Таке поєднання гнітить нервову систему. Стимулює лімфодренаж, застосовується під час лікування акне.
Білий – застосовується для боротьби із зайвою пігментацією, освітленням шкіри.
Загальні ефекти фотохромотерапії
Фотостимуляції чинить на шкіру протизапальну, регенеративну дію, оптимізує обмін речовин.
Про найважливішу роль сонячного світла, його цілющу силу люди знали завжди. Без нього життя на Землі неможливе. Але інтерес до світлолікування виник наприкінці ХІХ століття. Сонячне світло – це електромагнітні хвилі, довжина яких становить від 760 до 400 нм. Він надає стимулюючий вплив на імунну та серцево-судинну системи, стимулює синтез вітаміну D, а також сприяє виробленню серотоніну – гормону радості. Від сонячного світла залежать наші добові та сезонні біоритми. Колір сонячного світла білий.
Видимий спектр світла складається із семи основних кольорів, з яких і складається веселка: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій та фіолетовий.
Кожен із цих кольорів має на людину певний вплив. Сучасна косметологія застосовує випромінювання різних кольорів відповідно до їх властивостей – протизапальне, регенеруюче, лімфдренажне, судиннотонізуюче та ін.
Фотохромотерапія має здатність посилювати ефективність багатьох косметологічних методик.
Вплив різних кольорів забезпечує такі косметологічні ефекти.