Ботулінотерапія
Ботулінотерапія у Києві – це ін’єкційний метод омолодження та усунення вікових змін, а також патологічних станів та змін шкіри в естетичній медицині.
“Уколи краси” проводяться за допомогою введення в тканини обличчя, шиї, декольте та інших ділянок спеціальних препаратів на основі ботулінічного токсину типу А: “Диспорт”, “Ксеомін”, “Нейронокс”, “Ботокс”.
Ботулінотерапія у Києві – один із найвідоміших та найефективніших методів корекції зморшок та вікових змін в цілому, шляхом локального введення мінімальних доз препаратів ботулотоксину.
Ефективна ботулінотерапія №1 у Києві
Механізм дії ботулотоксину
Ботулінотерапія – що це таке? Її суть – у особливих властивостях ботулотоксину – білка, який блокує передачу імпульсу від нервового закінчення до м'яза. Тобто він розриває зв'язок лицьових м'язів зі шкірою, але не повністю паралізує їх.
Там, де нервове закінчення з'єднується з м'язом, звільняється з'єднання-посередник, ацетилхолін. Саме він і викликає м'язові скорочення. Однак без спеціальних білків ацетилхолін безсилий. Ботулотоксин атакує саме такі білки. Тому, незважаючи на те, що нерви продовжують посилати сигнали, м'язи не скорочуються.
По суті, уколи ботокса розслаблюють м'язи - поверхневі частини їх волокон не реагують і завдяки цьому зморшки стають менш помітними, а нові не з'являються – принаймні поки діє токсин.
Препарат розсмоктується в середньому протягом 6 місяців і рухливість м'язів повністю відновлюється. Однак при прискореному метаболізмі та під дією спеціальних речовин цей термін може скоротитися до 2 місяців.
Плюси застосування Ботулінотерапії у косметології
В естетичній медицині застосовується очищений від домішок і спеціально підготовлений токсин ботулізму типу А. Це найсильніший міорелаксант, речовина, що розслаблює м'язи. З його допомогою можна прибрати зморшки навіть на делікатних ділянках обличчя - наприклад, навколо очей.
До плюсів уколів ботоксу можна віднести:
Швидку корекцію зморшок;
Безболісність;
Підвищення пружності шкіри;
Можливість підняти брови та повіки;
Розгладжування невеликих шрамів;
швидкість проведення сеансу (10-15 хвилин);
Доступну ціну процедури;
Майже миттєвий результат.
У деяких випадках ін'єкції ботулотоксину допомагають скоригувати контури обличчя та зробити його більш гармонійним, прибравши асиметрію. Якщо, наприклад, ввести препарат у зону брів, погляд стає більш відкритим та виразним.
Такі «уколи краси» роблять шприцами з дуже тонкими голками, так що для більшості це абсолютно безболісна процедура. Але пацієнтам із низьким больовим порогом косметологи можуть запропонувати місцеву анестезію у вигляді крему. Після ін'єкцій, зазвичай, ніяких неприємних відчуттів немає.
Одна з головних переваг ботокс-терапії – це швидкий ефект. Остаточний результат пацієнти вбачають у середньому через 7-10 днів. Якщо зморшки глибокі, потрібно більше часу.
Показання для застосування ботулінотерапії
- складки та в'ялість шкіри в зоні декольте;
- «кільця Венери» та тяжі на шиї;
- сіточка зморшок навколо очей;
- опущені куточки рота;
- зморшки на лобі, між бровами та на спинці носа;
- нососльозні борозни;
- асиметричні риси обличчя;
- вертикальні зморшки навколо рота;
- кінчики брів, що опустилися;
- підвищена пітливість;
- ясна посмішка;
- рубці та шрами.
Протипоказання до застосування ботулінотерапії
- вагітність та період грудного вигодовування;
- підвищена чутливість до ботулотоксину;
- серйозна короткозорість;
- онкозахворювання;
- прийом антикоагулянтів та антибіотиків;
- запальні процеси у зонах обробки;
- загострення хронічних захворювань та інфекції;
- проблеми зі згортанням крові.
Можливі наслідки після ботулінотерапії
- гіперемія
- незначна набряклість
- можливий синець у місці попадання в посудину
З якого віку можна вдаватися до ботулінотерапії?
Уколи ботокса роблять зазвичай у разі перших виражених зморшок – загалом після 25 років. Однак деякі пацієнти воліють попереджати їхню появу і вирушають за першою «порцією» ботулотоксину вже після 18-ти.
Як підготуватися до процедури ботулінотерапії?
Особливої підготовки не потрібно – головне, у день процедури не пити алкоголь та скасувати ін'єкції за поганого самопочуття.
Чи завжди є ефект від уколів ботоксу?
Після першого сеансу, як правило, результат помічають усі. Але якщо бити ботулотоксин частіше, ніж раз на чотири місяці, може розвинутися несприйнятливість до цієї речовини, і тоді знадобляться великі дози препаратів.
Як часто можна проводити процедуру ботулінотерапії?
Косметологи рекомендують робити нові уколи, коли закінчується дія попередніх. Тобто бажано витримувати інтервал у 4-5 місяців.
Чи шкідлива ботулінотерапія?
Як і інші процедури естетичної медицини, ботокс-терапія здатна спричинити низку ускладнень. Крім того, існують дослідження про негативний вплив ботулотоксину на мисленнєву діяльність та на зір. Але для того, щоб стверджувати це напевно, потрібні роки спостережень.