Ін'єкційна косметологія
Ін’єкційна косметологія у Києві (у народі «уколи краси») – це розділ естетичної медицини та невід’ємна частина сучасних методів омолодження та профілактики старіння.
Ін’єкційна косметологія для обличчя та тіла – це група процедур, заснованих на введенні препаратів за допомогою голки в різні шари шкіри (залежно від виду процедури). Серед найпопулярніших послуг у сфері ін’єкційної косметології: мезотерапія, біоревіталізація, ботулінотерапія, контурна пластика.
Ін’єкційна косметологія – що це таке, цікавляться багато жінок, часто плутаючи її з пластичною хірургією. Але скальпель тут ні до чого. Ця методика передбачає використання гелевих препаратів, філерів. Вони вводяться в глибокі шари шкіри, тим самим додаючи об’єм там, де це потрібно.
Філери – це препарати різної щільності та в’язкості на основі гіалуронової кислоти або гідроксіапатиту кальцію. Філери здатні не тільки розгладити зморшки, а й повернути овалу обличчя «молодий» контур, прибрати мішки під очима та носогубні складки, а також підкреслити форму вилиць, збільшити губи або змінити форму підборіддя.
Ефективна ін'єкційна косметологія №1 у Києві
Навіщо потрібні уколи краси?
Застосування ін'єкційних методик спрямоване на вирішення найрізноманітніших завдань: розгладжувати зморшки і складки, заповнювати об'єми, що бракують, і надавати ліфтинговий ефект, коригувати асиметрію обличчя, покращувати якість і колір шкіри, зменшувати пігментацію, патологічну судинну сітку і вираженість акне, відновлювати водно-ліпідну.
Безумовно, розібратися у показаннях до проведення ін'єкційних процедур та у якому віці їх проводити дуже складно, особливо якщо ви ще дуже молоді і здається, що ще рано вдаватися до таких серйозних процедур. Важливо відзначити, що ін'єкції, як і будь-які косметологічні процедури в принципі, потрібно робити не відповідно до будь-яких вікових категорій, а виключно за показаннями!
Основні ін'єкційні методики та їх призначення
МЕЗОТЕРАПІЯ - ефективний метод косметологічного омолодження шкіри шляхом введення активних речовин у вигляді монопрепаратів та коктейлів.
БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЯ - процедура естетичної медицини, що дозволяє значно покращити стан шкіри, зволожити її, досягти візуального омолодження на 5-15 років.
КОНТУРНА ПЛАСТИКА - швидке омолодження шкіри без хірургічного втручання усуває зморшки та складки, заломи в області декольте, шиї, обличчя, кистей рук
КОНТУРНА ПЛАСТИКА ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ - безболісна методика усунення зморшок та складок досягається введенням у шкіру ін'єкцій різних препаратів
ІН'ЄКЦІЇ ПОЛІМОЛОЧНОЇ КИСЛОТИ - відновлює вироблення колагену клітинами, що робить шкіру еластичною та пружною
ІН'ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ - для проведення контурної пластики, біоревіталізації та інших омолоджувальних процедур
АУГМЕНТАЦІЯ ГУБ - ін'єкційна процедура збільшення губ, корекції форми та об'єму губ за допомогою філерів
RADIESSE - безопераційний ліфтинг обличчя та довготривала корекція глибоких зморшок завдяки стимуляції вироблення власного колагену
НИТЕВА ПІДТЯЖКА ОБЛИЧЧЯ - безопераційна методика омолодження обличчя за допомогою введення ревіталізованих ниток
PRP ТЕРАПІЯ – технологія клітинного відновлення тканин плазмою (омолодження зсередини), збагаченою живими тромбоцитами PRP
БОТУЛІНОТЕРАПІЯ (Ін'єкції Ботокса) - корекція зморшок та вікових змін в цілому шляхом локального введення мінімальних доз препаратів ботулотоксину.
ЛІКУВАННЯ ГІПЕРГІДРОЗУ - введення препарату на основі ботулотоксину тимчасово блокує передачу нервового імпульсу до потових залоз
Біоревіталізація
Саме слово походить від латинських «біо» (життя) та «ревіталізація» (відновлення). У загальному сенсі до біоревіталізації (Ін'єкційна косметологія) належать усі методики омолодження, які за допомогою підшкірного або внутрішньошкірного введення біологічно активних речовин покращують стан позаклітинного матриксу.
Це препарати на основі або тільки гіалуронової кислоти, або її поєднання з вітамінами, мінералами, амінокислотами, рослинними екстрактами - в цьому випадку метод прийнято називати біорепарацією.
ЕФЕКТ ВІД БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЇ
Магія гіалуронової кислоти полягає у здатності притягувати та утримувати воду завдяки великій молекулярній масі. Її величезну роль у зволоженні шкіри вже доведено науково. Завдяки цій властивості препарати на основі «гіалуронки» насичують шкіру вологою, роблячи її більш захищеною від впливу агресивних факторів середовища та мікроорганізмів, надаючи їй пружності та здорового вигляду.
Біорепаранти, крім цього, діють на фібробласти, активуючи внутрішньоклітинні процеси, прискорюючи вироблення колагену, еластину та власної гіалуронової кислоти.
В ПІДСУМКУ:
Шкіра вирівнюється, і підвищується пружність. Поліпшується колір обличчя, пігментні плями та зморшки стають менш помітними або пропадають зовсім, зменшуються розтяжки.
КОЛИ ПОЧИНАТИ ПРОЦЕДУРИ БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЇ
Ін'єкції біоревіталізантів використовують для видимого омолодження шкіри обличчя, шиї та декольте, рук та будь-яких інших частин тіла, які пацієнт хоче «оживити».
Це один із найефективніших методів профілактики фотостаріння та відновлення гідроліпідної мантії шкіри після перебування на сонці або після морозної зими та ін.
Найперше прояв вікових змін - це втрата шкірою вологи. Цей процес пов'язаний і з неспроможністю захисних бар'єрів, і з віковим фізіологічним зменшенням синтезу гіалуронової кислоти. На перших етапах ми можемо справлятися лише зовнішніми засобами, залежно від генетичних особливостей, але лише років до 30. Потім, починаючи з 35 років, настає момент, коли потрібно починати «профілактувати» старіння. Так, саме так: розпочавши роботу зі шкірою вчасно та регулярно – хоча б 2 рази на рік її «біоревіталізувавши», можна суттєво загальмувати всі вікові зміни.
СКІЛЬКИ ДЛИТЬСЯ ЕФЕКТ ВІД БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЇ
Депонована в шкіру гіалуронова кислота розпадається природним чином і виводиться з організму, тому результат після курсу процедур із трьох ін'єкцій тримається в середньому 4-6 місяців. Причому цей термін залежить не тільки від препарату, а й від індивідуальних особливостей організму та способу життя – куріння, сонячні промені, ультразвукові хвилі та ін. прискорюють розпад гіалуронової кислоти. Крім того, препарати нового покоління, наприклад, біоревіталізація Профайло дають зволоження до 6 місяців після дворазової процедури. Цю ж методику можна використовувати і для області шиї, декольте та кистей рук.
МОЖЛИВІ ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ БІОРЕВІТАЛІЗАЦІЇ
Гіалуронова кислота є компліментарною для організму і абсолютно безпечна. Вкрай рідко виникають почервоніння, набряк у місці уколу, алергічна реакція, які швидко проходять: так організм реагує не на саму гіалуронку, а на додаткові компоненти у разі проведення методики біорепарації.
Уколи ботоксу
Ботокс (Ін'єкційна косметологія) під різними торговими марками - Dysport® (AbobotulinumtoxinA), Botox® (OnabotulinumtoxinA), Xeomin® (IncobotulinumtoxinA), РЕЛАТОКС® (Токсин ботулінічний типу А в комплексі з гемагглютиніном) - містить очищений і ослаблений. В результаті деякі зморшки пом'якшуються або повністю розгладжуються.
Метод ефективний тільки для усунення мімічних зморшок, тобто тих, що утворюються в результаті мімічної активності на лобі, між бровами, біля основи носа та у куточках очей. Прибрати зморшки та складки, викликані опущенням тканин, такі уколи здатні не завжди.
СКІЛЬКИ ДЛИТЬСЯ ЕФЕКТ ВІД БОТОКСУ
Зазвичай, результат зберігається 3–4 місяці, потім процедуру потрібно повторювати. Однак при наступних введеннях дозу нейротоксин зазвичай зменшують, а результат може триматися довше.
Концентрація ботулотоксину в зареєстрованих у Росії препаратах відрізняється, відповідно, і тривалість їхньої дії буде неоднакова. Крім того, тривалість ефекту також залежить від глибини зморшок та того, наскільки активна у людини міміка.
КОЛИ ПОЧИНАТИ РОБИТИ УКОЛИ БОТОКСУ
– з появою перших мімічних зморшок - заломів у міжбров'ї та горизонтальної складки на лобі – у 20-25 років. У цьому випадку вводяться ін'єкції ботулотоксину в невеликих кількостях, щоб розслабити м'язи, розгладити зморшки і запобігти їх появі в майбутньому. Якщо занадто затягнути з процедурою, позбавитися глибших заломів потім буде складніше: знадобиться не тільки ботокс, а й, наприклад, введення філерів у техніці бланшування.
МОЖЛИВІ ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ ПІСЛЯ БОТОКСУ
Схвалені препарати, які пройшли тестування, вважаються безпечними. Якщо побічні ефекти і з'являються, то вони є тимчасовими, вкрай незначними:
почервоніння, припухлість у місці уколу;
висип;
опущення століття, якщо ін'єкція була в області очей;
симптоми, схожі на застуду;
головний біль;
сухість в роті.
Дія ботулотоксину можна послабити, тобто. інактивувати запровадженням Преднізолону.
Мезотерапія
Мезотерапія в косметології - один із варіантів біорепарації шкіри (Ін'єкційна косметологія). Сам термін «мезотерапія» вказує на спосіб введення препаратів – у середній шар шкіри – та їхню «середню» порівняно з ліками дозування. Бажаний ефект досягається за рахунок дії речовин, що вводяться, і механічної стимуляції шкіри мікроголкою.
ЯК ПРАЦЮЄ МЕЗОТЕРАПІЯ
Речовини, що діють, можуть бути різними: від судинних протекторів та інших зареєстрованих ліків до вітамінів, мікроелементів, ліполітиків та рослинних екстрактів, наприклад, витяжки з артишоку. Часто у складі косметологічних мезококтейлів є і гіалуронова кислота, але це не обов'язковий компонент.
Звідси різноманітні ефекти та широка сфера застосування. Кожен компонент розчину по-різному діє тканини шкіри. Наприклад, липолитики під час проведення ліпотерапії руйнують мембрану жирових клітин, прискорюють ліполіз — розпад жирів — вирівнюють структуру шкіри через синтез колагену.
ПОКАЗАННЯ І КОЛИ ПОЧИНАТИ РОБИТИ МЕЗОТЕРАПІЇ
Через різноманітність складу препаратів мезотерапія у косметології використовується:
для омолодження шкіри та покращення її якості;
при лікуванні акне, корекції пігментації, стабілізації судинної стінки;
для боротьби з алопецією;
при ліпомоделюванні, коли потрібно забрати зайвий жир і сформувати контури обличчя та тіла;
у комплексній корекції розтяжок.
Дерматолог підбирає дозування та препарат або їхню комбінацію, орієнтуючись на проблему. Готових рішень немає.
Починаючи з повнолітнього віку за наявності перелічених вище проблем можна починати робити процедури мезотерапії.
СКІЛЬКИ ДЛИТЬСЯ ЕФЕКТ ВІД МЕЗОТЕРАПІЇ
Передбачити, як довго протримається результат, у випадках ін'єкційної монотерапії складно. Найчастіше методики мезотерапії застосовуються в комплексній програмі з корекції різних естетичних та дерматологічних проблем. У середньому курси мезотерапії повторюють через 4-6 місяців.
МОЖЛИВІ ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ МЕЗОТЕРАПІЇ
Як правило, алергічна реакція на лікарські компоненти з'являється рідко та проходить з часом. Щоб уникнути цього, лікар-дерматолог з'ясовує заздалегідь, чи є схильність до алергії, і проводить шкірні проби.
Контурна пластика - введення філерів
Контурна пластика (Ін'єкційна косметологія) – це введення у проблемну зону препаратів, які називаються філерами. Філери – це готові наповнювачі у вигляді гелів різного ступеня в'язкості, натурального чи синтетичного походження, здатні у багатьох випадках замінити оперативну пластику. При цьому техніки введення філерів у шкіру можуть бути різними: мікроголкою безпосередньо під зморшку, за допомогою тонкого провідника - канюлі, методикою векторного ліфтингу.
Коли допомагає
Завдяки вмілим ін'єкціям можна підтягнути овал обличчя, приховати носогубні складки або прибрати мішки під очима, відновити об'єм губ і виправити їх асиметрію, усунути брилі, підняти куточки брів для виразнішого погляду, підняти куточки губ, які з віком опускаються вниз. За допомогою філерів можна навіть скоригувати форму носа чи підборіддя, «прибрати» дрібноморщинисту сітку в ділянці щік і, крім того, значно покращити якість шкіри.
Важливо розуміти, що заочно вибрати такий препарат неможливо. Вони розрізняються за складом, в'язкістю та концентрацією гіалуронової кислоти, а також наявністю інших діючих компонентів. Дерматолог підбирає необхідний препарат і варіант його введення, виходячи з безлічі факторів: загального стану шкіри, виразності та глибини зморшок та їх локалізації, анатомічної будови обличчя, віку та схильності до валергії.
Як працює
У міру зменшення жирової тканини, шкіра втрачає еластичність та обвисає. Філери заповнюють ці порожнечі та складки, розгладжуючи таким чином зморшки, зміцнюючи та покращуючи тканинну структуру. Чинний склад буває різним:
Гіалуронова кислота. Найбільш безпечний філер, тому що аналогічна речовина виробляється у нашому організмі. Гіалуронова кислота затримує вологу та стимулює вироблення власного колагену та еластину. Плюс ще й у тому, що результат оборотний. Так що асиметрію або занадто об'ємні губи можна виправити: лікар просто введе гіалуронідазу, яка швидко розщеплює гіалуронку.
Колаген. Є два різновиди: синтетичний та тваринного походження. Головна перевага цього наповнювача в тому, що обличчя після такої пластики має природний вигляд.
Полі-L-молочна кислота (препарат AestheFill) - біосумісна синтетична речовина. Філлер стимулює синтез власного колагену, рахунок чого і проявляється виражений омолоджуючий ефект. Результат помітний не відразу, а після курсу ін'єкцій через 2 місяці, з поступовим наростанням ефекту.
Скільки триває ефект
Біорозкладаються філери тримаються найменше. Так, колаген тваринного походження починає розпадатися вже за місяць і результат, відповідно, зникає.
Уколи гіалуронової кислоти доведеться повторювати в середньому через 6-9 місяців. Філери з полі-L-молочною кислотою – до 12-14 місяців.
Філери можуть носити різні назви. Однак важливіше не бренд, а зрозуміти який саме наповнювач вам потрібен.
Коли починати робити
Стосовно контурної пластики – питання риторичне, оскільки цілі, завдання та можливості методики досить широкі: тобто за наявністю естетичних дефектів або в міру їх появи, але не раніше, ніж з 18 років.
Побічні ефекти
У руках професіонала побічні ефекти від проведеної контурної пластики якісними сертифікованими препаратами виникають дуже рідко. Крім алергічної реакції, яка частіше виникає на наповнювачі тваринного походження, може виявлятися синдром гіперкорекції. У цьому випадку застосовується введення препарату Гіалуронідази – ферменту, що розчиняє гіалуронову кислоту.
Плазмотерапія
Плазмотерапія (Ін'єкційна косметологія) позиціонується як природне оздоровлення шкіри не тільки. Замість препаратів тут використовується власна плазма пацієнта, оброблена спеціальним чином та збагачена тромбоцитарними факторами зростання. Плазмотерапію також називають плазмоліфтингом або PRP-терапією - все це синоніми.
Як працює
Збагачена факторами росту плазма допомагає вивести компоненти клітин, зруйновані фотостарінням, активує фібробласти, які виробляють колаген, покращує та оновлює тканини шкіри.
Численні дослідження підтверджують результат: рівна текстура і тон обличчя, менш помітні зморшки та стрії, невеликий ліфтинг-ефект.
Коли допомагає
В естетичній медицині плазмотерапію радять застосовувати:
для старіючої шкіри, оскільки плазмоліфтинг покращує рельєф та колір, знімає набряки, зменшує зморшки;
у лікуванні акне та постакне, атопічного дерматиту та екземи;
при відновленні шкіри після агресивних процедур.
Часто плазмотерапію використовують у комплексі з іншими методиками, наприклад, філерами, хімічними пілінгами чи лазерними процедурами. Так PRP допомагає шкірі швидше відновитись після процедур.
Скільки триває ефект
Згідно з науковими дослідженнями, результати PRP-терапії виявляються швидше і довше тримаються у молодших пацієнтів — до 35 років. Таким людям достатньо повторювати ін'єкції через 12–24 місяці.
Побічні ефекти
При строгому дотриманні умов проведення плазмотерапії (взяття крові натщесерце, відсутності загострень герпетичної інфекції протягом місяця тощо) небажаної реакції зазвичай не буває.
Про що важливо подумати перед будь-якими ін'єкціями?
Уколи краси (Ін'єкційна косметологія) дійсно принесуть бажаний результат тільки в тому випадку, якщо їх підбирає та робить компетентний та досвідчений лікар, а пацієнт дотримується всіх його рекомендацій. Щоб очікування справдилися:
Обговоріть можливі ризики та наслідки, альтернативи, підготовку до уколів та догляд за шкірою після процедури. Загалом, не соромтеся висловлювати всі свої сумніви та реальні очікування.
Пам'ятайте про протипоказання. Список великий: від легкої ГРВІ до діабету та пухлин. Майже всі ін'єкції заборонені під час вагітності та лактації. Якщо є схильність до алергії, краще зробити алергопробу.
Переконайтеся, що вам пропонують схвалені препарати. Перевірити, які нейротоксини зареєстровані у нас, можна у Держреєстрі лікарських засобів. Біоревіталізанти та філери можна знайти на сайті Росспоживнагляду.
Не забувайте, що всі ін'єкційні процедури повинні проводитися в умовах процедурного кабінету з дотриманням антисептичного режиму з метою профілактики інфікування.